Architektura wnętrz - realizacje
Projekt wnętrza

płynąć z prądem - Warsaw Home & Contract

Dodano: 12 Listopada 2023r
płynąć z prądem - Warsaw Home & Contract

  Płynąć z prądem jest bezpiecznie. Unosi nas powszechna aprobata, a przewidywalność kierunku zapewnia komfort. Gdzieś po drodze dopada jednak nuda i dokuczliwy brak inspiracji...

  Monotonia, a może już marazm to część prawdy o zakończonym 10 listopada, branżowym wydarzeniu Warsaw Home & Contract. Wzięłam w nim udział, by spędzić czas w otoczeniu przedmiotów pięknych i pomysłowych, poznać nowości i przeżyć ciekawe spotkania (gościem targów był Karim Rashid - barwna postać designu). Udało mi się to połowicznie, bo od paru lat na wystawie rozwijane i eksplorowane są te same trendy. Nie brak było oczywiście interesujących rozwiązań dekoracji, mebli czy dodatków, ale tym, co najmocniej się broniło i sprawiło, że warto było przyjechać, okazała się indywidualność  poszczególnych twórców. Ozdobę targów stanowili projektanci, którzy mają odwagę być sobą. Niewątpliwie należy do nich Cyryl Zakrzewski, artysta rzeźbiarz i designer. Jego organiczne w charakterze meble przywodziły mi na myśl rzeźby Henrego Moor'a. Piękne w formie - jak jednostkowe dzieła sztuki i jednocześnie użyteczne. Wykonane z doskonałą znajomością technologii i bezspornym talentem. 

   Jak co roku oczy cieszyły szklane prace Barańska design czy wyjątkowe żyrandole Gie el i Ookii. Pomysłowość i design zaskoczyły mnie na stoisku marki Murso. Ich seria Clickform to swoiste "lego na ścianę", czyli modularny system, który pozwala indywidualnie kreować dekoracje ścienne. Ekspozycja Manufaktury Riwal zachwyciła ceramicznymi okładzinami i zielonym stolikiem, który w pełni zasłużenie otrzymał Nagrodę Dobry Wzór 2023. 

  Należy też odnotować stoisko odlewni aluminium ze Stalowej Woli - to nie tylko mój lokalny patriotyzm, ale szczere uznanie dla unikalnych produktów. Firma Aralca wykonuje elementy zdobnicze dla architektury i wnętrz. Ich realizacje śmiało mogą konkurować ze scenografią filmu "Adwokat diabła". Ekskluzywne odlewy powstają we współpracy z projektantami dla inwestorów ceniących nieprzeciętną jakość i design.

  "A co zawiesić na ścianie?" Pop-artowski portret z mozaiki kamiennej (Lubosz Karwat) czy przestrzenny obraz z tkaniny (Anna Wywiał). Odpowiedź to wybór różnej wrażliwości i poczucia piękna, może zdecyduje po prostu charakter wnętrza?

   Warto wspomnieć jeszcze o wzornictwie przemysłowym w czystej postaci. Ergonomia stanowiska komputerowego w wydaniu firmy Fellowes to coś, co chciałabym mieć w domu i biurze. Ramię do monitora Rising doceni każdy, kto kocha dobry design i lubi dopasować otoczenie do swoich potrzeb.

  Na koniec chwila relaksu na huśtawce - kto nie lubi się bujać ? O wolne miejsce nie było łatwo, ogrodowe instalacje Four Dukes są bardzo, bardzo wygodne, a zwiedzający dopisali.

  Podsumowując moje wrażenia - tegoroczne Warsaw Home & Contract płyną z prądem istniejących trendów, ale by pić szampana - warto być sobą. 

 

 

www.karimrashid.com

www.cyrylzakrzewski.com

www.baranskadesign.com

www.gie-el.pl 

www.ookii.pl

www.murso.pl

www.ceramikaiszklo.riwal.pl 

www.aralca.de/pl/

www.annawywialart.com

www.karwat-mozaika.pl

www.fellowes.pl

www.fourdukes.pl