Architektura wnętrz - realizacje
Projekt wnętrza

wielki błękit

Dodano: 13 Lipca 2023r
wielki błękit

     Jedna z ostatnich realizacji Studia Akwadrat - ulokowany na ostatnim piętrze wieżowca apartament, choć niewielki, zaskakuje gości przestronnością. Dzięki dużym przeszkleniom i podniebnej lokalizacji zyskał dodatkową przestrzeń wchłaniając otoczone niebem tarasy.

    Wnętrze wedle przyjętych założeń miało być jasne, wygodne i zaprojektowane z dobrych jakościowo, naturalnych materiałów. Zaproponowana kolorystyka zamknęła się więc w klasycznych odcieniach bieli, szarości i beżu. Wniosła je do wnętrza rozbielona dębowa posadzka, oklejane fornirem meble i okładziny z jasnych płytek oraz kamienia. Jako akcent wprowadzający nieco kolorytu, zaprojektowana została ściana obłożona porozbiórkową cegłą. Jej faktura stworzyła piękne tło do osadzenia dwustronnego kominka. Widoczne z pokoju dziennego i sypialni płomienie na pewno podgrzeją atmosferę w chłodne jesienne wieczory.

   Z dekoracyjnym charakterem cegły nieśmiało konkurują tapety. Bardzo subtelne w kolorze, ujawniają swą obecność przy odpowiednim podświetleniu. Z pomocą przychodzą więc zwieszane lampy i led-owa poświata w zabudowach sufitu.

   Cały projekt szczegółowo omawiany był z inwestorem, a wybierane materiały i meble zestawiane ze sobą w poszukiwaniu najlepszych połączeń. Czas nie naglił (jak zwykle to bywa) i gdy wszystko było już właściwie, gotowe niespodziewanie pojawiła się ona...

Skupiając na sobie całą uwagę, wniosła w przestrzeń nie tylko niemałe gabaryty, ale i kolor, który tak naprawdę stale w mieszkaniu był, zmieniając odcienie zależnie od pory dnia i nocy. Efektowna lodówka firmy Smeg urzekła wszystkich swoim błękitem i zajęła centralne miejsce w apartamencie. Wkradła się też na każde zdjęcie z realizacji :), bo nie sposób ominąć jej wzrokiem, gdy chce się pokazać otwartą na pokój kuchnię i pojemne zabudowy meblowe korytarza (z ukrytą częścią gospodarczą oraz pralnią). Nawet patrząc na olbrzymią szafę w sypialni, kątem oka widzimy błękit lodówki i błękit nieba za oknem. Szczegółowo opracowany i stonowany projekt podporządkował się ostatecznie kolorowej niespodziance.